Strona głównaMedycynaCo warto wiedzieć na temat implantów?

Co warto wiedzieć na temat implantów?

Częściowy lub całościowy ubytek w uzębieniu często jest przyczyną kompleksów dla wielu pacjentów, a stan ten jest uznawany za problem niezwykle krępujący i trudny do zaakceptowania. W dobie rozwoju dzisiejszej stomatologii nie ma potrzeby pogodzenia się z brakami w uzębieniu, gdyż przy pomocy bezpiecznych i skutecznych metod można uzupełnić braki i cieszyć się pięknym, pełnym uśmiechem. 

Kiedy można zdecydować się na implanty?

Z usług protetyka można skorzystać na przykład po ekstrakcji zęba, ale nie tylko. Implantologia jest szansą również dla osób zmagających się z przebarwionymi zębami lub pacjentami pragnącymi poddać się rekonstrukcji zgryzu. Zdarza się, że dentyści wyspecjalizowani w tej dziedzinie stomatologii przychodzą z pomocą w przypadku wrodzonego niedorozwoju szkliwa u swoich pacjentów. Implanty w Warszawie można podzielić na mosty oraz korony, a także na środki gwarantujące pełną rekonstrukcję zgryzu. W przypadku wątpliwości najlepiej udać się na wizytę do stomatologa, który z pewnością chętnie doradzi, który rodzaj implantów najlepiej sprawdzi się w danym przypadku lub zaproponuje inne rozwiązanie dla konkretnego pacjenta.

Jakie są główne cechy implantów?

Przede wszystkim korony i mosty są kolorystycznie zbliżone do naturalnego uzębienia, dlatego uśmiech uzupełniony implantami nie wygląda na sztuczny. To sprawia, że pacjent może poczuć duży komfort i szybko odzyskać pewność siebie, pragnie częściej się uśmiechać. Możliwość zażegnania kompleksów jest dużą korzyścią samo w sobie. Wymieniając cechy charakterystyczne, należy wspomnieć o solidnej konstrukcji i trwałości, dlatego implanty spełniają swoją funkcję przez długi czas i zazwyczaj są jednorazowym wydatkiem. We współczesnej stomatologii ważną rolę odgrywają również licówki, które coraz częściej wzbudzają zainteresowanie wśród pacjentów. Dobrze wykonane licówki mogą korzystnie wpływać nie tylko na kolor zębów, ale też na ich kształt czy wielkość.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne