Strona głównaZdrowieDom opieki dla seniorów to zazwyczaj trudne, aczkolwiek dobre rozwiązanie…

Dom opieki dla seniorów to zazwyczaj trudne, aczkolwiek dobre rozwiązanie…

Dla wielu osób dom seniora kojarzony jest z miejscem, gdzie mieszkają osoby, którymi rodzina nie chce bądź nie ma czasu się zająć. Jest to bardzo błędne oraz przykre przekonanie powielane przez dużą ilość osób, która bazuje wyłącznie na stereotypach. Nie da się ukryć, że wielu seniorów po prostu potrzebuje stałej opieki, którą właśnie zapewniają takie placówki. Rodzina nie zawsze pomimo najszczerszych chęci jest w stanie zapewnić profesjonalną i całodobową opiekę.

Jakimi korzyściami charakteryzuje się dom seniora?

  • Kluczową korzyścią jest zapewnienie seniorowi niezbędnej opieki. Dzięki temu osoby przebywające w domach seniora (np. dom opieki pod Warszawą), nigdy nie są same. Zawsze doświadczony personel czuwa nad nimi oraz zapewnia im bezpieczeństwo. Jest to ogromne ułatwienie dla rodziny, ponieważ zapewnienie stałej opieki pielęgniarskiej w prywatnym mieszkaniu jest bardzo kosztowne lub po prostu niemożliwe.
  • Kolejną korzyścią płynącą z umieszczenia seniora w domu spokojnej starości jest także fakt, że senior czuje, że ma z kim porozmawiać. Taki dom zamieszkuje duża ilość osób, dzięki czemu nikt nie może w nim narzekać na samotność. Ponadto domy opieki kładą ogromny nacisk na zapewnienie rozrywki i organizację czasu wolnego (np. w postaci wspólnego wyjścia do parku lub do teatru).
  • Poza stałą opieką pielęgniarską oraz licznymi rozrywkami, domy seniora są cenione za szeroką ofertę rehabilitacyjną (np. dom opieki z rehabilitacją pod Warszawą).

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru domu seniora?

Przed wyborem odpowiedniego domu warto zrobić dobre rozeznanie, pod względem cen oraz warunków w nim panujących. Warto także sugerować się zweryfikowanymi opiniami osób, które z danych domów korzystały już wcześniej. Należy pamiętać, że jest wiele domów opieki, które cenowo są naprawdę korzystne (np. dom dla osób starszych Grębiszew), jednakże mogą być ulokowane w mniejszych miastach lub miejscowościach.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne