Strona głównaUncategorizedSiła tkwi w mikroelementach

Siła tkwi w mikroelementach

Osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z siłownią, bardzo często zapominają, że w trakcie wzmożonego wysiłku fizycznego z ich organizmu wypłukują się witaminy i minerały. Ich utrata, niezauważalna na początku, z czasem może zakończyć się poważnymi problemami ze zdrowiem. Na szczęście rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste: odpowiednia suplementacja.

Pot i łzy – wielu tak może podsumować mocno obciążający trening na siłowni. Wraz z utratą wody z organizmu sportowcy pozbywają się w sposób naturalny witamin i minerałów, które są niezbędne dla zdrowia. Rola tych mikroelementów jest nieoceniona – wzmacniają kości, a tym samym zapewniają ochronę stawów, regulują gospodarkę hormonalną, budują tkanki, biorą udział w syntezie składników odżywczych. Jednym słowem dbają o szeroko pojęty dobrostan organizmu.

Dla zdrowia

Co zaskakujące, dzienna dawka spożycia witamin i minerałów w przypadku sportowców może być nawet trzy razy większa niż u osób prowadzących stabilny tryb życia. Dlatego też na rynku pojawiły się specjalne preparaty dostosowane do ich szczególnych potrzeb. W suplementach dla osób aktywnych fizycznie znajdziemy m.in: witaminy A, B, C, E, K, a także wapń, cynk, magnez, sód, potas oraz żelazo. Ich zażywanie poprawia kondycję psychoruchową, dodaje energii i witalności, skutecznie niweluje stres i zmęczenie, a także podnosi odporność.

i… mięśni

Przy suplementacji przeznaczonej dla sportowców warto wspomnieć również o odżywkach na masę. Ich celem jest dostarczenie odpowiedniej ilości łatwo przyswajalnych aminokwasów, które zwiększają tkankę mięśniową. Preparaty te zapewniają rezerwy białka na wypadek zwiększonego ich zużycia w wyniku intensywnego wysiłku lub braku czasu na pełnowartościowy posiłek. Szacuje się, że sportowcy potrzebują nawet 2 gram białka na każdy kilogram swojego ciała, aby nabrać odpowiedniej masy mięśniowej.

Wybierając się na siłownię, warto więc pamiętać o odpowiedniej suplementacji, która utrzyma ciało w odpowiedniej kondycji oraz o odżywkach, które pozwolą cieszyć się z ciężko wypracowanych efektów szybciej i na pewno dłużej.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne