Na czym polega przeszczep tłuszczu?

0
186

Jedną z często poszukiwanych metod na modelowanie sylwetki jest przeszczep tłuszczu. Na czym polega na metoda? Jak przebiega zabieg? Na te pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.

W jakim celu stosowany jest przeszczep tłuszczu?

Tkanka tłuszczowa to zabieg, który jest wykorzystywany między innymi do korekty wad wrodzonych, ubytków pooperacyjnych, naturalnych niedoskonałości, oznak starzenia. Za pomocą przeszczepu tłuszczu głównie poprawiana jest twarz oraz biust. Chociaż zabieg ten można także wykonać na innych częściach ciała. Na przykład bywa także stosowany w celu wymodelowania linii ciała.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg wbrew odstraszającej nazwie uchodzi za mało inwazyjny. Do wykonania przeszczepu tłuszczu nie jest wymagana interwencja chirurgiczna tak jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnej liposukcji. Całość polega na pobraniu własnej tkanki tłuszczowej z obszarów, w których występuje jej nadmiar. Z reguły jest to brzuch, lędźwi lub uda. Delikatna kaniula pobiera tkanki tłuszczowe i robi to w taki sposób, aby jak najmniej uszkodzić skórę w miejscu dawczym. W kolejnym kroku odpowiednio spreparowane komórki tłuszczowe są wprowadzane w to miejsce, które wymaga skorygowania. Warto wiedzieć, że przed wszczepieniem następuje selekcja komórek, w efekcie przeszczepiane są tylko zdrowie i nieuszkodzone komórki. Iniekcja jest wykonywana delikatnie i precyzyjnie przez doświadczonego lekarza. Zabieg odbywa się przy wykorzystaniu specjalistycznej kaniuli do podawania tłuszczu.

Zabieg tego typu uchodzi za bezpieczny i skuteczny. Własna tkanka tłuszczowa to naturalny wypełniacz, pochodzący z własnego organizmu dzięki czemu zredukowane jest ryzyko pojawienia się reakcji alergicznych.

Warto odnotować, że przed zabiegiem konieczne są konsultacje z lekarzem. Podczas konsultacji lekarz dostarcza pacjentowi niezbędnych informacji na temat zabiegu oraz przeprowadza badania kwalifikujące (między innymi morfologia, OB, Oraz poziom cukru).

Podsumowując, przeszczep tłuszczu to metoda pozwalająca osiągnąć pożądane rezultaty przy wykorzystaniu naturalnego tłuszczu. Jest to istotna zaleta w stosunku np. do wszczepiania implantów lub stosowania innych nienaturalnych metod.