Strona głównaZdrowieDom opieki dla osób starszych – jakimi zaletami charakteryzuje się takie rozwiązanie?

Dom opieki dla osób starszych – jakimi zaletami charakteryzuje się takie rozwiązanie?

Codzienne funkcjonowanie bez pomocy bliskich dla osób starszych oraz schorowanych jest trudne. Niestety nie zawsze pomimo chęci rodzina jest w stanie zapewnić odpowiednią opiekę. Rozwiązaniem są domy opieki, w których seniorzy mogą skorzystać z profesjonalnych usług rehabilitacyjnych i kompleksowej opieki medycznej. Jakie są jeszcze zalety takiego rozwiązania?

Z jakich powodów warto skorzystać z domu opieki?

Przede wszystkim domy opieki (np. dom opieki z rehabilitacją pod Warszawą) zapewniają całodobową opiekę. Jest to opieka przy drobnych czynnościach dnia codziennego (takich jak przygotowanie posiłku, ubranie się, zadbanie o higienę itd.). Poza tym, ośrodki tego typu dysponują profesjonalnym zapleczem medyczno-rehabilitacyjnym dzięki czemu podopieczni mają ułatwiony dostęp do lekarza rodzinnego oraz opieki pielęgniarskiej.

Osoba przebywająca w dobrze zorganizowanym ośrodku tego typu (np. dom dla osób starszych Grębiszew) może liczyć na rodzinną atmosferę oraz całodobowe wsparcie ze strony personelu. Często podopieczni mogą brać udział w zajęciach kulturalno-oświatowych, mają dostęp do prasy, mogą korzystać z terapii zajęciowej oraz szeregu innych aktywności dzięki którym jesień życia mija w pogodnej atmosferze.

Czy dom opieki to zawsze dobry wybór?

Oczywiście dom opieki nie zawsze jest dobrym wyborem. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji. Czasami stan zdrowotny osób jest zbyt ciężki, aby mogły przebywać w takim ośrodku. Czasami natomiast rodzina podejmuje decyzje zbyt pochopnie. Dlatego ważne jest pozostawienie sobie kilku miesięcy czasu na wybranie odpowiedniej placówki i oswojenie się z taką decyzją.

Podsumowując, domy opieki dla osób starszych z reguły są godnym rozważenia rozwiązaniem, w sytuacji rodzina nie jest w stanie zapewnić odpowiedniej opieki. Jednak decyzja o wyborze odpowiedniej placówki powinna być dobrze przemyślana i dostosowana do indywidualnej sytuacji.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne