Strona głównaZdrowieJakie funkcje spełnia kolagen? 

Jakie funkcje spełnia kolagen? 

Kolagen to białko naturalnie występujące w ludzkim organizmie. Pełni wiele ważnych funkcji i jest kluczowy dla zachowania zdrowia. Jest dobrze poznanym związkiem, dlatego też na szeroką skalę wykorzystywany jest w przemyśle kosmetycznym, farmaceutycznym oraz medycznym. W celu wspierania organizmu oraz ochrony przed przedwczesnym starzeniem warto rozważyć suplementację diety kolagenem w proszku do rozcieńczenia. Tego typu forma uzupełniania codziennego sposobu odżywiania jest wygodna i nie zajmuje dużo czasu.

Na co wpływa kolagen? 

Kolagen przede wszystkim wpływa na wytrzymałość mechaniczną tkanek oraz narządów. Ma zdolność do wiązania wody, co dla procesu starzenia się jest niezwykle ważne. Niewystarczająca ilość kolagenu sprzyja odwodnieniu skóry, utracie blasku, pojawiania się nowych zmarszczek i pogłębiania już powstałych. Efekty picia kolagenu są zauważalne gołym okiem, gdyż skóra jest nawilżona i sprężysta, a zmarszczki spłycają się.

Kolagen z witaminami – jakie są zalety? 

Dostępny kolagen z witaminami to produkt, który dostarcza szereg cennych związków dla zdrowia i urody. Korzystne połączenie kolagenu z witaminami wynika z tego, iż kolagen bierze udział w przyswajaniu składników mineralnych. Organizm z odpowiednią zawartością witamin jest odporniejszy, a także lepiej radzi sobie ze stresem oksydacyjnym. Witaminy są związkami o charakterze antyoksydacyjnym, które mają zdolność do zmiatania wolnych rodników, które przyczyniają się nie tylko do przyspieszonego procesu starzenia się organizmu, ale także powstawaniu chorób cywilizacyjnych, między innymi nowotworów czy chorób serca.

Efekty picia kolagenu w proszku do rozcieńczenia są zadowalające, gdyż w szybki sposób uzupełniają codzienną dietę w cenne białko. Forma przyjmowania jest szybka i prosta. Kolagen z witaminami to produkt wspomagający utrzymanie zdrowego wyglądu skóry, nawilżenia jej od środka, uelastycznienia oraz opóźnienia procesu starzenia się.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne