Strona głównaZdrowieJak zadbać o piękny uśmiech?

Jak zadbać o piękny uśmiech?

Uśmiech stanowi wizytówkę człowieka. Pozwala zrobić dobre wrażenie i zjednać sobie przychylność ludzi. Uśmiechamy się, gdy chcemy przybrać maskę przed światem i wtedy, gdy jesteśmy naprawdę szczęśliwi. Uśmiech otwiera wiele drzwi. Warto zadbać, by był piękny, bo stanie się naszym atutem na całe życie.

Higiena jamy ustnej

W dbaniu o piękny uśmiech przede wszystkim pomagają preparaty do higieny jamy ustnej, których używamy każdego dnia. Chodzi o pasty do zębów, płyny do płukania ust czy nici dentystyczne. Pozwalają one na skuteczne oczyszczanie powierzchni płytki zębowej i przestrzeni międzyzębowej oraz wnętrza jamy ustnej. Korzystając z pełnej ochrony możemy zniwelować poziom naturalnego procesu zużywania się zębów – ścierania szkliwa i powstawania ubytków. Najlepiej jednak wybierać środki bez zwartości alkoholu, szczególnie te do codziennego użytku – alkohol może prowadzić do wysuszania błony śluzowej. 

Profilaktyka – dbałość każdego dnia
Poza codziennym dbaniem o stan uzębienia, konieczne jest także regularne poddawanie się kontroli dentystycznej.  Stomatologia nie tylko zajmuje się leczeniem zębów, ale także profilaktyką zębową. Systematyczne kontrole stanu uzębienia pozwolą zapobiec poważniejszym problemom oraz zadbać o czystość i biel szkliwa. W ramach kontroli warto od czasu do czasu skorzystać z odkamieniania i fluoryzacji.

Hollywoodzki uśmiech

Jednak nie zawsze jesteśmy w stanie ustrzec się przed ubytkami i negatywnymi zmianami, jakie spotykają nasze zęby. Wpływa na nie wiele czynników – uwarunkowania genetyczne, nieodpowiednia dieta, palenie papierosów czy spożywanie dużej ilości kawy, herbaty lub czerwonego wina. Wszystko to może powodować przebarwienia na szkliwie.  Nie jesteśmy także w stanie przewidzieć nieszczęśliwych wypadków, w ramach których dochodzi do uszkodzeń lub utraty uzębienia. Na szczęście, stomatologia estetyczna jest w stanie poradzić sobie z takimi przypadłościami. Implanty Warszawa zapewniają nie tylko różnego rodzaju korony, protezy i wypełnienia ubytków w uzębieniu, ale także profesjonalne zabiegi wybielające i oczyszczające.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne