Strona głównaZdrowieOdświeżacz powietrza - na co zwrócić uwagę przy wyborze

Odświeżacz powietrza – na co zwrócić uwagę przy wyborze

Każdy właściciel domu lub mieszkania wkłada wiele uwagi i czasu w to, by wszystkie pomieszczenia były pięknie zaprojektowane i zaaranżowane. Dzięki temu polepsza się komfort życia, a także możemy się pochwalić pięknym wystrojem wnętrza przed gośćmi odwiedzającymi nas. Jednak wygląd pomieszczenia to nie wszystko. Pierwsze co rzuca się w oczy, a raczej w nos zaraz po wkroczeniu do pokoju jest zapach. Kiedyś, mając otwarte okno, nie mieliśmy dużego wpływu na to, jakie zapachy będą towarzyszyć przebywaniu w danym pomieszczeniu, jednak odświeżacze powietrza gwarantują nam miły zapach o każdej porze dnia. 

Jakie są rodzaje odświeżaczy powietrza? 

     Na rynku dostępnych jest obecnie wiele modeli odświeżaczy powietrza, różniących się zarówno mechaniką działania, zapachami, ale też efektywnością rozpylania przyjemnego zapachu i ceną. Jedną z najczęściej wybieranych form odświeżaczy powietrza są te w sprayu. Są to odświeżacze, które w szybki sposób neutralizują przykre zapachy, a ich automatyczne działanie nie wymaga od użytkownika żadnej ingerencji. Rozpylają one zapach w pewnych odstępach czasowych. Inną odmianą odświeżacza powietrza w sprayu są modele wyposażone w czujnik ruchu. Dzięki temu odświeżacz rozpyla zapach w momencie, gdy osoba znajdzie się w jego pobliżu. Są one bardziej wydajne niż zwykłe odświeżacze w spray ze względu na fakt, iż używane są tylko w momencie faktycznego przebywania w pomieszczeniu. Coraz bardziej popularne są również odświeżacze powietrza w formie patyczków umieszczonych w słoiku z płynem. Charakteryzują się one estetycznym wyglądem, co może stanowić dodatkową ozdobę w pomieszczeniu.

W jaki sposób odświeżacze powietrza polepszają komfort przebywania w pomieszczeniu?

     Odświeżacze powietrza raz na zawsze wyeliminują problem przykrego zapachu w naszym domu. Bez względu na to, w jakim pomieszczeniu ulokujemy nasz odświeżacz, zawsze podczas odwiedzania go, będziemy doświadczać świeżego i miłego zapachu w zależności od wariantu, jaki wybraliśmy. Kuchnia i łazienka to dwa pomieszczenia, w których istnieje największe ryzyko powstania przykrych zapachów. Posiadając odświeżacz, nie będziemy musieli już przez długi czas wietrzyć tych pomieszczeń – wystarczy że użyjemy odświeżacza, który neutralizuje zapachy. 

Na co zwrócić uwagę wybierając odświeżacz powietrza?

     Wybierając odpowiedni odświeżacz powietrza do swojego domu lub mieszkania, pierwszą rzeczą, na którą zwrócimy uwagę jest zapach. W tej kwestii każdy ma swoje preferencje, dlatego zapach jest tematem indywidualnym. Warto również sprawdzić średnią długość użytkowania odświeżacza powietrza, gdyż w zależności od marki czas działania może się znacznie od siebie różnić. Nie możemy również zapomnieć o kwestiach praktycznych, czyli sposobie zamontowania odświeżacza, konieczności umieszczenia baterii czy podłączenia do gniazdka elektrycznego. 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne